Billy Sheehan

Jeden z nejlepších světových baskytaristů Billy Sheehan (MR. BIG) natočil v roce 2009 solové album s názvem Holy Cow“. Na albu kromě baskytary nahrál též bariton kytaru a podílí se na nahrávce též zpěvem. K nahrání si přizval řadu skvělých hostů, jimiž jsou bubeník Ray Luzier, kytaristé Billy Gibons a Paul Gilbert a zpěvák Dug Pinnick. Bubeník Ray Luzier nahrál bicí též na Sheehanově posledním CD s názvem „Cosmic Troubadour“.

Prvním z kytaristů podílejících se na desce je Billy Gibons, legendární kytarista ZZ TOP a Sheehanův „hero“, o čemž svědčí skvělé sólo ve skladbě „A Lit’l Bit’l Do It To ‚Ya Ev’ry Time“. Speciálním hostem na solovou kytaru je Paul Gilbert, Sheehanův spoluhráč z nedávno znovuoživlých MR. BIG. Paul nahrál dvě sóla ve skladbě „Dynamic Exhilarator“.

Na albu se dále objevil jako host zpěvák Dug Pinnick. Tento zpěvák z kapely KINGS X nazpíval skladbu „Turning Point“. „Je to jeden z nejlepších zpěváků, které znám,“ řídá Sheehan, který ostatně nešetří chválou u všech přizvaných hostů.

Holy Cow (2009)

1. In a Week Or Two
2. A Lit´l Bit´l Do It To Ya Evry Time
3. Dynamic Exhilarator
4. A Bloodless Casualty
5. Make It TO Another Day
6. Just Another Humnoid
7. Turning Point
8. Theme From An Imaginary Sci-fi
9. Another Broken Promise
10. Two People Can Keep a Secret (if one of them is dead)
11. Cell Towers
12. She Goes From Cruel To Missionary
13. Sweat On An e String

www.billysheehan.com