Public Relations
Booking v ČR
JANAMUSIC
Jana Henychová
jana@henych.com

 PR, překlady
Lenka Netušilová
lena3000@gmail.com
   

----------------

Neil Zaza hraje na kytary
značky CARVIN USA
model CT624M. 
Jejich výhradním dovozcem do České republiky
je firma ROCKSTER.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


image
Neil Zaza

Kytarový projev Niela Zazy je možné charakterizovat jako současnou  instrumentální kytarovou tvorbu bez hranic, napříč světem. Jeho melodické skladby nezměnily pouze způsob hry samotných muzikantů, ale ovlivnily současně požadavky fanoušků vůči svým kytarovým hrdinům. Vidět vystoupení rodáka z Ohia Neila Zazy výrazně celosvětově ovlivní vnímání kytary, ať už jste z jakéhokoliv části světa, stejně jako navnadí zástupy tisíců nadšených fanoušků, kteří se snaží interpretovat jeho mezinárodní hit „I´m Alright“ na Youtube. Jeho rukopis „zpívající“ a lyrické kytary je snadno rozpoznatelný a je jasné, že může patřit jen jednomu muži: Neilovi Zazovi.

„Vždy to je o písních“ tvrdí Niel. „Pamatuji si na všechny melodie, které mě skutečně posunuly dál. Když jsem se učil a zlepšoval jsem se, rozhodně to nebylo jen o superrychlém solování. Bylo to nevysvětlitelné spojení s kytarou. Cítil jsem, že moje pocity dávám ze sebe prostřednictvím mých nahrávek, jako kdybych vlastní energii promítl do mých písní… A to je přesně to, o co se dnes pokouším a dělám s mojí muzikou. Je to vždy o písni!

Světové turné Neil Zaza představuje jako skutečný kytarový fenomén. Hraje a sdílí scénu společně s takovými kytarovými osobnostmi, jako jsou Joe Satriani, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, a Nuno Bettencourt. Jeho nahrávky nesou rysy spolupráce s lidmi jako baskytarista Michael Anthony (Van Halen), klávesista Jordan Rudess (Dream Theater), spolupracuje s kytarovou legendou Steve Smithem či multiinstrumentalistou Peterem Framptonem a mnoha dalšími.

Za svou mistrnou kytarovou hru Zaza získává řadu ocenění ze všech stran. Zatímco pokračuje v transformaci instrumentálního světa v rockové hudbě myšlenkou charakterizující ho hlavní melodií, jeho skvělé interpretace repertoáru se spojily s klasickými melodiemi a s klasickým rockem a staly se základní myšlenkou jeho tvorby „One Silent Night“. Neil, jeho kapela a jeho sbor jen nehrají tuto „Tichou noc“, oni ji vždy doslova aktuálně vytvářejí.

Svým posledním počinem s názvem „212“ Niel posunul melodickou příčku dokonce výš s projektem představujícím jeho melodické styly k ještě větším výšinám. „212“ se může pochlubit skladbami, kde došlo ke spojení skvělých kompozic skladeb a melodií vyjádřených neuvěřitelnou kytarovou brilantností. Kombinace je to vražedná a jde o skutečný rukopis, jaký jen expresívní a emotivní kytarista může mít. A jedinečný styl kytarové hry Neila Zazy se stále vyvíjí… 

 

www.neilzaza.com  
www.facebook.com/neilzazamusic  
www.youtube.com/melodikmusic  
www.twitter.com/neilzaza 

Aktuální nahrávky:

Diskografie
212 (2013)
One Silent Night... A Night At The Palace (2007)
When Gravity Fails (2006)
Rewind: The Definitive Collection (2005)
Melodica (2004)

Oficiální videa:
Kompletní seznam videí naleznete na odkazu http://www.neilzaza.com/media/videos.asp.

Tiskové zprávy: