image

 

 

 

R. I. P. Laure... :-(

Laure Mura
Originální plakáty, obaly CD a další grafika
komunikace v AJ
Public Relations. Booking
laure@janamusic.cz

 

 

 

 

 

 

 

image
Doug Wimbish


INFORMACE

Vzhledem k náhlému úmrtí dlouholeté Dougovy PR spolupracovnice a mé kamarádky Laure Mura již nadále tohoto interpreta nepodporuji. Z důvodu extrémně časové vytíženosti interpreta je komunikace s ním obtížnější, pro bližší informace doporučuji sledovat jeho internetové stránky nebo internetové stránky jeho domovské kapely LIVING COLOUR a informace v případě zájmu získat prostřednictvím jeho oficiálního managementu.

Jana Henychová

-----------------------------------------------------------------------------------

ARCHIV

„CinemaSonics“ je název druhého sólového alba baskytaristy Douga Wimbishe.  Jeho první album vyšlo v roce 1999 pod názvem „Trippy Notes for Bass“. Interpret je nejvíce známý jako baskytarista rockové kapely Living Colour, oceněné Grammy Award-sinning. Album „CinemaSonics“ vyšlo u vydavatelství Enja Records (Yelllow Bird). Oficální datum vydání alba pro Evropu je 24. duben 2008. V Americe album vyšlo v červnu 2008 u Dougova vydavatelství Novasound.

Doug vsadil na své počáteční hudební zkušenosti, které získával před více než 30 lety, kdy byl členem originální house kapely Sugar Hill Records. S kytaristou Skip McDonaldem a bubeníkem Keithem Leblancem složil a nahrál hodně originálních hip-hop skladeb jako„The Message“, „White Lines“, and „That´s the Point“. Krátce potom se s McDonaldem a Leblancem odstěhoval do Londýna a s anglickým producentem Adrianem Sherwoodem zformoval legendární industrial funk band volající se Tackhead. Dalším důležitým obdobím Douga bylo spojení back vokalisty Rolling Stone Bernarda Fowlera s kapelou Tackhead. Doug se stal více známý a jeho umělecká cesta rychleji stoupala. Rychle dosáhl pověsti  jako nájemní hráč, o kterého je zájem, a spolupracující na nahrávkách a turné, se stovkami umělců, jako  The Rolling Stones, Jeff Beck, Bruce Springsteen, Herb Alpert, B. B. King, Annie Lennox, Carly Simon, Madonna, Seal, Joe Satriani, Georgie Clinton či Mos Def.  Dlouhý čas spolupracoval s vokalistou Vinxem a bubeníkem Willem Calhounem z kapely Livin Colour, v kapelách Jungle Funk and Headfake. Doug také produkoval bassově-bubenický projekt „Dub“ populární ve východní Evropě.

Pro nový titul „CinemaSonics“ Doug oslovil mnoho svých dlouholetých hudebních přátel. Na albu se odráží jeho hluboká zásoba talentu, vlivů a filmových vzpomínek, čímž vznikla maximálně osobní nahrávka. Album „CinemaSonics“ je očekávaně nahrávkou plnou Dougovy virtuozity, elektroniky a charakteristických zvuků, zároveň však ukazuje na jeho často přehlížené melodické textové a skladatelské schopnosti. Album „CinemaSonics“ představuje komplexní a stylově hudební dokument, mapující Dougův dosavadní umělecký život.

Na nahrávce se podíleli:

Doug Wimbish (baskytara, vokály, ambience), Skip McDonald (kytary, klávesy, vokály), Bernard Fowler (vokály ), Keith Leblanc (bicí), Will Calhoun (bicí), Milan Cimfe (bicí, percusse), Pavel Dirda (piano), Pete Lockett (percusse), Flash (dechy), Kevin Gibbs and Sas Bell (vokály ), Bernie Worrell (klávesy), Adrian Sherwood (creative ambience, psycho mix), Sister Carol (vokály), Shara Nelson (vokály)

http://www.dougwimbish.com 

http://www.myspace.com/dougwimbish

Album si lze zakoupit na odkazu

http://cdbaby.com/cd/dougwimbish   

http://www.fairtracks.de/fairtracks/portal/album.do?albumId=26822 .

Video:

Doug Wimbish - SoundSystem (Praha, Retro Music Hall - live, 13. 10. 2008)
   

Cycles
 

Tiskové zprávy:

Doug Wimbish  v České republice:

Doug Wimbish odehrál skvělý koncert v pražském klubu Retro Music Hall 13. října 2008. Představil tak svůj solový projekt CinemaSonics.

Koncert se odehrál za účasti jeho spoluhráčů z kapely Living Colour.

FOTO + VIDEO ZDE

 

 

 

V tisku vyšlo:

Doug Wimbish v zajetí zvuků z kina - ROCK & POP říjen 2008

Doug Wimbish - CZECOT 13. 10. 2008

13.10. RETRO - Doug Wimbish - Sound System (support Petr Henych & G-bod) CHILY RUCH 22. 9. 2008

Doug Wimbish vystoupí v Retru - IREPORT 3. 9. 2008

Baskytarista kapely LIVING COLOUR v Praze!!! PAPARAZZI 25. 8. 2008

Basák Doug Wimbish vydává druhou desku - ROCKMAG 1. 7. 2008