image
Ivan Mihaljević

Kytarista, zpěvák a skladatel Ivan Mihaljević se narodil 16. srpna 1986 v chorvatském Záhřebu. Když mu bylo 14 let, začal navštěvovat kytarové lekce v Rock Academy. Poté hrál několik let v různých kapelách, než založil skupinu Forsaken. S touto kapelou odehrál řadu vystoupení v Chorvatsku a nahrál dvě demo alba. Po ukončení Rock Akademy pokračoval v hudebních studiích na Highschool zaměřenou na jazz a pop, kde studoval kytaru, zpěv a klavír.

V létě roku 2005 vystoupil na největším evropském metalovém festivalu Wacken Open Air v Německu společně se známou chorvatskou hardrockovou skupinou Hard Time, což bylo příznivě přijato hudebními recenzenty. Následujcí rok pak působil v několika kapelách, kde občas zaskakoval na pozici kytaristy.

V listopadu 2006 se stal oficiálním členem kapely Hard Time a s touto kapelou odehrál řadu vystoupení. Jeden z koncertů byl zaznamenán také na DVD a jednalo se o společný koncert s jedním z jeho největších kytarových vzorů – Paulem Gilbertem, a dále festival s rockovými legendami s názvem The Cult and Scorpions. S touto kapelou také natočil dva videoklipy ke skladbám "Deja vu" a "Zombie". V listopadu 2007 se účastnil s Hard Time prvního evropského turné a v roce 2008 představili svou hudbu také v Anglii.

V srpnu 2008 Mihaljević vydal první solové album s názvem „Sandcastle“. V říjnu 2008 odehrál se svým solovým projektem společný koncert opět s Paulem Gilbertem, kde představil své album „Sandcastle“.

V listopadu 2008 opět jel turné s Hard Time. Poté odjel do USA, kde nahrál několik skladeb pro nové album amerického kytaristy Johna Dennera s názvem „Is This Thing On“. Na albu bylo několik speciálních hostů, například Billy Sheehan, Brett Garsed, Phil Hilborne, Jamie Humphries, Owen Edwards, Danny Gill a také mj. Ivan Mihaljević. Během tohoto období si také zahrál na jednom podiu v New Yorku s vynálezcem elektrické kytary Les Paul, v Iridium Jazz Club. V prosinci 2008 vyšlo nové album kapele Hard Time s názvem „Live in Jabuka“. V dubnu 2009 se dostal do finále soutěže Guitar Idol a zahrál si v soutěžím kole v Londýně.

V současné době objevuje jako kytarový instruktor na hudebním serveru Mixer.hr. Jeho aktuální činností je nové album s kapelou Hard Time a jeho druhý studiový solový počin „Destination Unknown“, které nahrál s kapelou Side Effects. Album vyšlo v roce 2010 u vydavatelství SG Records.

 


SIDE EFFECTS:

Ivan Mihaljević (zpěv, kytary),

Majkl Jagunic (baskytara, vokály)

Alen Frljak (bicí).
 

 

http://www.ivanmihaljevic.com
http://www.myspace.com/ivanmihaljevic

http://www.youtube.com/ivanmihaljevic
http://www.facebook.com/pages/Ivan-Mihaljevic/73976453764
http://www.cdbaby.com/cd/ivanmihaljevic

http://www.hardtime-band.com

OFFICIAL STREET TEAM
http://www.myspace.com/ivanmihaljevicstreetteam
E-mail: IvanMihaljevicStreetTeam@gmail.com


Aktuální nahrávky:

v přípravě


Aktuální video:
Ivan Mihaljevic & Side Effects - Questions In My Mind Pt. I (Live In Boogaloo)
 

Carry On Wayward Son - Ivan Mihaljevic & Side Effects featuring Phil Hilborne
 

Sandcastle - live
 

Questions In My Mind - Live
 

Dean Shredder - Promo
 

Master 2010 - Promo
 

Diskografie:

v přípravě

Tiskové zprávy:

v přípravě


Fotogalerie:

v přípravě

V tisku vyšlo:

v přípravě