ARCHIV

Festival Babyfest 
byl zrušen
2. 7. 2012.

 Adresa historicky prvního webu Babyfestu www.babyfest.net byla před časem zrušena. Stránky nacházející se původně na této adrese byly přesunuty na adresu 
zenyrockerky.borec.cz.
Na těchto stránkách lze dohledat informace o kapelách, převážně již neexistujících, kde působily významné rockové hudebnice. Informace z tohoto webu lze libovolně použít pro příp. potřebu médií, 
s uvedením zdroje.
Stránky nejsou delší dobu aktualizovány, aktualizace se již nepředpokládá.

V případě, že Vám nebude některá ze stránek fungovat, nahraďte prosím začátek názvu webu, tedy slova www.babyfest.net za slova zenyrockerky.borec.cz .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


image
Babyfest


Prohlášení

Po devíti letech jsem se rozhodla původně plánovaný jubilejní 10. ročník festivalu BABYFEST již nepořádat a stejně tak nechystám tuto akci nadále organizovat ani v letech budoucích. Každá akce by měla mít svůj konec a já po letech cítím, že ten konec nastal právě teď. Jedním z důvodů je skutečnost, že doba pokročila a podle mého názoru netřeba nadále selektovat akce na ženské a mužské či smíšené. Stejně jako lidé by neměly být bráni podle barvy pleti a podle pohlaví, tak i kapely by měly být brány pouze podle toho, co dovedou lidem nabídnout. Podle mého názoru by koncerty ani festivaly neměly být z tohoto pohledu tříděny a stejně tak by neměl být název "ženský" použit jen se záměrem, aby na akci možná "přišlo více lidí" - rockové dámy hrají v kapelách pro muziku a možnost autorské či interpretační seberealizace,  nikoliv proto, aby předvedly, jaké mají punčocháče a modely kytar... Tedy alespoň doufám :-) 

Dala jsem si v roce 2003 nelehký cíl - sestavit akci ze ženských či smíšených rockových kapel, hrajících pouze vlastní tvorbu, se zpěvačkou v čele, která hraje na rockový nástroj a skládá.. A to lze bohužel poslední léta jen těžko plnit - poslední ročníky jsem program sestavovala s kompromisy.  Vzhledem k tomu, že navíc vznikla letos v létě jiná zajímavá ženská akce v jednom známém pražském klubu, kde  líderky hlavních kapel stejně vystoupily, akce Babyfest tím pádem ztratila to jediné, co jí dosud ještě zbývalo - jistou ojedinělost akce. Zbyla už jen možnost "setkání" lidí na podobné vlně, což proběhlo na dříve pořádané akci. Je mé právo promotéra rozhodnout se, zda půjdu do nějaké akce nebo ne, stejně jako bylo mé právo již předtím vybrat kapely, a rozhodnout naopak, které na akci nechci, neboť se tam z důvodu repertoáru nehodí. Za podstatný fakt nicméně považuji skutečnost, že po devíti letech jsem aktuálně změnila názor - netřeba ukazovat na to, že tu hrající ženy jsou - opravdové rockerky si svou cestu naleznou a také nalezly i beze mně. :-) 

Všem kapelám, které na této akci kdy hrály děkuji za spolupráci - těch devět let bylo moc fajn, ať již začátky v klubu Rock Café či později v prestižním Retro Music Hall. Jsem ráda, že se nám všem podařilo vytvořit jakousi komunitu kapel a jejich fanoušků, kteří se vzájemně podporují. Doufám, že letošní první ročník nové ženské akce Female Fest v Modré Vopici nalezne budoucí léta pokračování v podobě zajímavých kapel. Děkuji všem kapelám za spolupráci i za společně strávená léta. 

Jelikož již proběhly tendence název použít pro jinou akci někým dalším, kdo nemá s touto pražskou akcí ani s kapelami tam hrajícími nic společného, dovoluji si též sdělit svůj názor, že si nepřeji, aby byl název BABYFEST používán dalšími promotéry, obzvláště ne těmi, kdo nemají s pražskou akcí vůbec nic společného, a od jakýchkoliv stejnojmenných či částečně stejnojmenných akcí se distancuji. Zda můj názor bude někdo respektovat, je na trávícím systému každého jedince, nicméně osobně se domnívám, že by měl být letos definitivně zakopán, případně z etického hlediska by bylo akceptovatelné, aby patřil nadále jádru kapel, resp. rockerkám, které jsou spjaty s festivalem od začátku vzniku. Je na nich, jestli si mezi sebou zvolí některou, co převezme po mně pomyslné "kormidlo" alespoň na dalších devět let dál a vytvoří v případě zájmu koncepci nové akce podle svých představ :-)

 

Jana Henychová

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ARCHIV

Festival kapel, ve kterých hrají dívky a ženy, hrající na rockový hudební nástroj, a současně je v kapele hlavní ženský zpěv.

Hudebnice v kapele hrají na nástroje jako je elektrická kytara, baskytara či akustická bicí souprava.

Babyfest je současně projektem sdružujícím rockové hudebnice na území České republiky. Na festivalu několikrát vystoupily též zpřátelené kapely ze Slovenské republiky. Kromě festivalu existují archivní stránky na adrese http://zenyrockerky.borec.cz, které mj. obsahují materiály o již neexistujících kapelách.

BABYFEST je zároveň určen pro všechny, kdo hrajícím ženám fandí. Nápad uspořádat tento festival zvaný příznačně BABYFEST vznikl v roce 2003, kdy se konal první ročník festivalu. Festival byl původně zahájen v pražském klubu Rock Café. Později byl přesunut do podstatně větších prostor v pražském klubu Retro Music Hall. Zde se poprvé akce konala v roce 2007.

AKTUÁLNĚ...

BABYFEST se uskuteční 6. 10. 2011 od 19:00 hodin v pražském Retro Music Hall. 


Tisková zpráva:
BABYFEST 2011 - RetroMusic Hall, 6. 10. 2011
V tiskové z právě naleznete veškeré informace o festivalu, plakát a profily jednotlivých kapel.

Další odkazy:
FACEBOOK: http://www.facebook.com/event.php?eid=173752162702333 
MYSPACE:    http://www.myspace.com/babyfestcz (od roku 2008)
WWW: http://zenyrockerky.borec.cz (archivní web ročníků 2003 - 2007)
 

Aktuální informace:
V současné době je program festivalu BABYFEST 2011 uzavřen. Pro další ročník - kapely s hudebnicemi mohou psát na jana@henych.com. Pro účast na festivalu musí být v kapele alespoň minimálně 1 hudebnice (kytaristka, baskytaristka nebo bubenice) a ve stejné kapele musí být solová zpěvačka. Zpěvačka a hudebnice může být tatáž osoba (pouze zpívající kytaristka nebo baskytaristka), líderka, který stojí vpředu kapely, zpívá, skládá. Ne kapely pouze se zpěvačkou, ne klučičí kapely s větším počtem percuistek, vokalistek atd. Kapely musí hrát rock. Konečný program bude sestaven až na základě všech došlých zájemců. Pro účast je nutný profil kapely, promo foto a odkaz na  youtube / mp3.

 Promotér:
Jana Henychova
jana@henych.com

 

Profily kapel:

Profily kapel na aktuální ročník lze nalézt v tiskové zprávě.

Profily na kapely, které někdy  na Babyfestu vystoupily, případně na další kapely, které hrály na území ČR v minulých letec (včetně již neexistujících), lze najít na archivním webu http://zenyrockerky.borec.cz. Pokud máte podklady pro kapelu, která kdysi v historii ženského rocku koncertovala (profil, foto, odkaz na youtube), můžete mi pomoci tuto malou "encyklopedii dámského rocku" rozšířit. Děkuji předem za všechny podklady, které můžete  zasílat na jana@henych.com.


 

Fotogalerie:

Babyfest 2010, Retro Music Hall, 18. 10. 2010


Videoklipy a live:
(zdroj: www kapel)

STILLKNOX: "Like A Man" ... live
 

BOA: "I´m Deeper"
 

RUBIANO: "Documentary - AlternativaTV" ... live
 

BUNDY TAD: "Criminology"
 

K2: "Go"
 

SWEETZONE: "I love rokenrol/Joan Jett" ... live
 

MATAHARI: "Plastikovej Ken"
 

MARGOT: "Pocit viny"
 

FOUR ROSES: "Lezu po střechách"